Mézmasszázs

Mi történik a kezelés alatt?

Lényege egy speciális vákuumhatás elérése, melyet úgy idézek elő, hogy a mézzel lekent felületre rányomkodom a tenyerem, majd felemelem.
A méz szívó hatásának köszönhetően a bőr felső rétege is felemelkedik a kezemmel együtt.
Ennek a mozdulatnak az ismételgetésével megnövekszik a véráramlás, vérbőség alakul ki, a pórusok kitágulnak, és a méz értékes hatóanyagai így sokkal mélyebbre képesek behatolni a rétegekbe.
Feloldják a méreganyagokat, a vákuumhatás pedig segíti azok eltávozását.
Ennek a masszázsfajtának rendkívül intenzív méregtelenítő hatása van.
A kezelés alkalmával a méz színe és állaga fokozatosan változik, aszerint, hogy a páciens teste mennyire szennyezett a méreganyagoktól. A masszázs végére a méz szürkésfehér anyaggá változik, amelyet a kezelés végén letörlök egy megnedvesített törölközővel.
A méz önmagában is nagyon értékes gyógyító erővel rendelkezik a cukor-, enzim-, vitamin-, ásványi anyag tartalma és csíraölő képessége miatt.
Fájdalomcsillapító, izomlazító hatása van, képes a test energiaáramlásának harmonizálására, segít feszessé, simává és rugalmassá tenni a bőrt.

Hatékonyan alkalmazható:
Bőrfelület kezelésére, nyak-, váll- és hátfájdalmak, gerincbántalmak, reumatikus panaszok, ízületi problémák kezelésére, gyulladt-, meszes ízületekre és azokban az esetekben, amikor az egyéb masszázs technikák nem alkalmazhatóak
(pl. osteoporosis).

Mézes masszázs ellenjavallatai:
– Mézallergia!!!
– Sérv, nyílt sebek.
– Bőrproblémák, ekcéma.
– Sötét, nagy anyajegyek.
– Lázas betegség.
– Fertőzéses bőrelváltozások.
– Mélyvénás trombózis.
– Visszérgyulladás (varikositas és visszeres csomók).
– Fokozott vérzékenységgel járó betegség.
– Rosszindulatú-daganatos betegeknél
-Hámsérülések esetén
– Műtétek után (12-16 hétig).